کاربر گرامی توجه داشته باشید که ارسال کالا های سوپرمارکتی تنها برای شهر تبریز امکانپذیر می باشد.

شب یلدا

شب یلدا از مهم ترین و نمادی ترین جشن های ایرانیان است که در آخرین شب پاییز جشن می گیرند.
واژه ی اصلی و نمادین یلدا، چله می باشد که بهتر است این شب را به این نام بنامیم. معمولا 40 روز اول زمستان را چله ی بزرگ و 20 روز بعد را چله ی کوچک می نامند.
این شب بلندترین شب سال است. در این شب تمام اقوام و فامیل دور هم جمع شده و جشن می گیرند، بر اساس تاریخ و قومیت هر شهری مراسمات متفاوتی وجود دارد ولی از عمومی ترین آنها می توان به خواندن حافظ، خوردن شیرینی، هندوانه، آجیل و تنقلات و بردن هدایا به نو عروسان اشاره کرد.

از  قدیم الایام باور بر این است که خوردن هندوانه در این شب باعث می شود تا آخر زمستان سرما . بیماری از ما دور شود و خوردن انار باعث ایجاد انرژی و پویایی در ما می شود.

لوازم شب یلدا
اکسسوری مردانه
کیف و کفش چرم
حراج عطر و ادکلن
پذیرائی شب یلدا
سفارش کیک شب یلدا

خرید لوازم، تزئینات و وسایل شب یلدا

سلایق افراد در خرید و تزئینات شب یلدا متفاوت است. برخی طرح تم های یلدای سنتی، کلاسیک و قدیمی تر را می پسندند و برخی طرح های فانتزی و برخی طرح های جدید و مدرن تر را. بهترین حالت برای تزئین سفره ی شب یلدا استفاده از روبان قرمز می باشد که هم خوانی خوبی با هندوانه و انار به دلیل رنگ قرمز آن دارد.

اما از مهم ترین لوازم و وسایلی که در این شب استفاده می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع میوه و تنقلات یلدا: ماننده هندوانه، انار، آجیل، شیرینی و غیره

انواع وسایل دکوری یلدا: ماننده تاپرها، انار خشک، ستهای کوسن، رومیزی ترمه و رانرها، تابلوها، کتاب حافظ، شمع ها، پوسترهای شب یلدا، سفره یلدا و غیره.

انواع وسایل پذیرائی یلدا: پیش دستی های طرح یلدا، کاسه و بشقابهای میناکاری، ظرفهای مدل انارو هندوانه، شکلات و میوه خوری ها، ستهای قهوه خوری، ستهای چای  خوری سنتی و غیره.

پیش دستی و لیوان طرح هندوانه یلدا:پیش دستی و لیوان های کاغذی بهترین وسیله برای پذیرایی در این شب هستند. چراکه علاوه اینکه طرح یلدا در آنها نقش بسته، به دلیل کاغذی بدن نیاز به شستشو ندارند. این پک شامل 20 عدد لیوان و 20 عدد پیش دستی می باشند.

 

انواع اکسسوریهای یلدا:کلاههای یلدا، تاج و تل، گیره های طرح یلدا، انواع زیورآلات در طرح های انار و هندوانه، دامن ها و لباسهای طرح یلدا.

کراوات شب یلدا: این محصول از جنس نمد بوده و به عنوان تزئین برای شب یلدا استفاده می شود که هم بزرگسالان و هم کودکان می توانند از آن استفاده نمایند.

کلاه شیپوری یلدا: استفاده از یک کلاه بزرگ شیپوری با طرح هندوانه برای کودکان در این شب بسیار جذاب خواهد بود.

انواع کیک و کوکی:کیک ها و کوکی ها از مهم ترین لوازم سرو در شب یلدا هستند که اگر با تزئینات مخصوص این شب همراه باشد، بهترین سورپرایز برای این شب خواهد شد.

عروسکهای یلدا: این شب شبی است برای کودکان.. در فرهنگ ترک ها به چیلله لیخ معروف است. حال اگر هدیه تان در تم یلدا باشد که بهترین هدیه خواهد شد.

لیست خرید شب یلدا ( چله ) برای عروس و داماد

در این شب معمولا خانواده داماد به خانه عروس رفته و برای تازه عروسها هدیه ها و طبق هاییمی برند که می توان به مواردی مانند آجیل های پکی، میوه های تزئین شده، شیرینی و شکلات، لباسهای زمستانی، زیورآلات نقره بدل، طلا و جعبه های هدیه طرح های یلدا اشاره نمود.